Kolejne starty lubartowskich biegaczy

Wioletta Dessauer i Grzegorz Pożak pokonali dystans 102 kilometrów

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

W dniach 26-27 maja w Jeleniej Górze i okolicach odbyła się impreza w biegach górskich na różnych dystansach. Biegacze mieli do wyboru cztery dystanse – 2,5, 28, 48 i 102 km. W biegu Chojnik Ultra na dystansie 102 km w gronie 176 uczestników mieliśmy dwójkę naszych przedstawicieli. Grzegorz Pożak zajął 18, a Wioletta Dessauer 36 miejsce (drugie wśród kobiet). Grzegorz pokonał trasę w czasie 15 godzin i 28 minut. Wioletta zameldowała się na mecie w czasie 16 godzin i 31 minut, a do zwyciężczyni straciła zaledwie 7 minut.

– Z dostępnych dystansów wybrałam oczywiście ten najdłuższy. Jak się mieszka na równinie, to górami trzeba się delektować i jak najdłużej cieszyć, a najlepiej przez kilkanaście godzin. 102 kilometry i przewyższenia ponad 5000 metrów, czyli Ultra Chojnik ukończyłam jako druga kobieta. Przepiękna trasa. Piękne polskie i czeskie Karkonosze, przepiękne widoki. Wspaniali zawodnicy, których miłość do biegania i gór dodaje takich skrzydeł, że nawet po stu kilometrach człowiek jest w stanie przyspieszyć. Dziękuję im bardzo za wspólny piękny bieg – tak swój udział na tym morderczym dystansie podsumowała Wioletta Dessauer.

Ultramaraton Jaga-Kora

W sobotę 27 maja w Rymanowie-Zdroju i okolicach odbył się Ultramaraton Jaga-Kora. Organizatorzy przygotowali dwie trasy – długości 40 i 70 kilometrów. Na starcie tego pierwszego biegu (blisko stu uczestników) stanęła dwójka lubartowian – Monika Danił i Arkadiusz Prach. Oboje na mecie zameldowali się w czasie 5 godzin i 52 minuty, zajmując 69 i 70 miejsce.

5. PKO Półmaraton Solidarności

W sobotę 3 czerwca odbył się 5. PKO Półmaraton Solidarności. Trasę ze Świdnika do Lublina pokonało 687 osób, w tym liczna grupa lubartowian. Oto miejsca, jakie zajęli na mecie: 8. Bartosz Ceberak, 100. Oskar Woliński, 129. Radosław Jankowski, 135. Wojciech Machaj, 225. Bartłomiej Bednarczyk, 236. Mirosław Ulma, 240. Marcin Kozak, 258. Piotr Opolski, 259. Roman Denisiuk, 312. Marek Litwinek, 332. Tomasz Cybulski, 373. Agnieszka Szczepaniak, 430. Sławomir Rachoń, 463. Marek Danił, 464. Agnieszka Kudło, 510. Michał Kuzioła.