Kolejne sukcesy Rokiczanki

Zespół ludowy „Rokiczanka” jest kulturalną wizytówką Gminy Lubartów. Grupa, która we wspaniały sposób dba o polską tradycję, ma na swoim koncie kolejne sukcesy. Tym razem są to: nowy teledysk oraz znalezienie się na składance największych hitów folkowych.

Ruszyły zdjęcia do najnowszego klipu Rokiczanki. Będzie to już szósty profesjonalny teledysk w karierze lokalnego zespołu ludowego z Rokitna. Zespół posiada w swoim dorobku dwa albumy z piosenkami tradycyjnymi. Tym razem obraz kręcony jest do utworu „Wyszłabym za dziada” z ostatniej płyty „Oj, zagraj mi muzyko!”. Płyta wydana została w ubiegłym roku przy wsparciu finansowym Gminy Lubartów oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Większość zdjęć do teledysku realizowana jest w Muzeum Wsi Lubelskiej. Premiera klipu przewidziana jest w sierpniu.

Utwór „W moim ogródecku” został wybrany na album-składankę z największymi hitami w stylu folkowym. Piosenki wykonują wyłącznie polscy wykonawcy, ale inspiracja pochodzi z różnych regionów świata. Płyta pod kierownictwem Marka Sierockiego (składanka pt. „Marek Sierocki przedstawia: I Love Folk”) nawiązuje zarówno do rodzimych tradycji, np. ludowych, góralskich, jak i do kultury Bałkanów, Irlandii i Ukrainy. Na kompilacji pojawili się m.in. tacy artyści jak Rokiczanka, Brathanki, Yugoton, Zakopower, Enej, Golec uOrkiestra, Krzysztof Krawczyk & Goran Bregović, Future Folk, De Press i Kapela Pieczarki. Na I Love Folk znalazł się także premierowy utwór Kayah nagrany wspólnie z Idanem Raichelem – „Po co”. Album dostępny jest w sieci „Empik” w całej Polsce.

ig