Kolejne webinarium w II LO

23 listopada, w ramach patronackiej współpracy II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, uczniowie klas I c i I e po raz kolejny uczestniczyli w webinarium.

Webinarium to rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości.

Webinarium „Nowości w bankowości – karty płatnicze, płatność online” dla uczniów II LO poprowadziła dr Ewa Cichowicz, która jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w SGH i współpracuje z Instytutem Gospodarstwa Społecznego Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Prowadząca wytłumaczyła młodzieży, czym są i na czym polegają innowacje finansowe oraz zaprezentowała ich klasyfikację. Następnie licealiści mieli okazję poznać zastosowanie nowości z zakresu finansów na konkretnych przykładach, odnoszących się do codziennego życia. W przyswajaniu wiedzy pomocna była prezentacja, podkreślająca najważniejsze informacje.

Nabyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana przez uczniów II LO w praktyce, a same webinaria to bardzo dobry sposób wzbogacania zajęć z podstaw przedsiębiorczości, które w II LO prowadzi Elżbieta Mizio.

II LO