Kolejny Bieg Jezior

6 sierpnia odbędzie się XXXI edycja „Biegu Jezior” w Uścimowie. To doskonała okazja dla miłośników biegania, aby połączyć aktywność fizyczną z poznawaniem pięknych krajobrazów gminy Uścimów.

Głównym celem tego wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchowej.

W czasie imprezy odbędą się dwa biegi. Bieg główny (6500 metrów) rozpocznie się o godzinie 15:00 w Krasnem (obok remizy OSP Krasne) i prowadzić będzie przez malownicze drogi asfaltowe powiatowe i gminne do mety w Starym Uścimowie. Zawodnicy będą startować wspólnie, a klasyfikacja będzie prowadzona osobno w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dla młodszych biegaczy przewidziany jest bieg młodzików, który wystartuje o godzinie 16:00 w Maśluchach (obok remizy OSP Maśluchy). To dystans 2000 metrów, który również prowadzi przez asfaltowe drogi gminne i powiatowe do mety w Starym Uścimowie.

Aby wziąć udział w biegu, należy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej https://www.e-gepard.eu/show-contest/1328 lub w dniu biegu w Biurze Zawodów.

W każdej z kategorii wiekowych trzech najlepszych zawodników na mecie zostanie uhonorowanych nagrodami.