Kolejny miesiąc w Klubie „Senior+”

Projekt Klub „Senior+” aktywnie działa w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Przypominamy, że jest to miejsce, w którym seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, dzielić się zainteresowaniami i doświadczeniem, a także zdobywać nową wiedzę.

Kluby seniora, to miejsca nie tylko dla tych, którzy nie chcą czuć się samotni. To miejsca integracji ludzi z różnych środowisk, o różnych potrzebach, w których prócz wspólnego spędzania czasu, czy obchodzenia świąt, mogą liczyć na wzajemną pomoc.

Wśród zajęć, które odbywają się w Klubie „Senior+” są m.in. cieszące się popularnością warsztaty kulinarne, terapie muzyką i filmami, pomagające radzić sobie z emocjami zajęcia psychologiczne, dające poczucie bezpieczeństwa zajęcia z samoobrony, czy rozwijające kreatywność zajęcia z rękodzieła. Niebawem powstanie również zespół, który w tradycyjnych strojach ludowych uświetni imprezy okolicznościowe.

Ponadto uczestnicy zostali zaopatrzeni w opaski teleopieki – SiDLY One. Oznacza to, że w sytuacji zagrożenia, poprzez naciśnięcie przycisku SOS, w szybki sposób mogą się połączyć z ratownikiem. Wbudowany system GPS pozwala zlokalizować miejsce pobytu właściciela opaski, a detektor upadku wyzwala automatyczną informację do opiekuna.

Zainteresowane osoby zapraszamy do Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Obecnie trwają zapisy na listy rezerwowe.

Więcej informacji: www.loklubartow, fb / Lubartowski-Ośrodek-Kultury

Agnieszka Karpińska