Kolejny Siatkarski Top w Lubartowie

W sobotę 26 listopada w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie odbyła się kolejna impreza sportowa organizowana przez UKS Top, działający przy szkole. Tym razem na parkiecie szkoły z ul. Chopina spotkały się najlepsze drużyny siatkarskie w powiecie, aby walczyć o tytuł mistrza powiatu.

W zawodach SIATKARSKI TOP, współfinansowanych przez Powiat Lubartowski, wystartowało osiem drużyn, reprezentujących środowiska siatkarskie z Lubartowa i okolicznych miejscowości. Drużyny rywalizowały ze sobą najpierw w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Po wielu emocjonujących meczach wyłoniono po dwie najlepsze drużyny w grupach, które rozegrały mecze finałowe. Następnie odbyły się mecze o I i III miejsce w turnieju.

W meczu o III miejsce drużyna „Firlej” pokonała drużynę „Orient Rokitno” 2:0 i zajęła ostatecznie III miejsce w turnieju. W niezwykle emocjonującym finale „Ostrówek” pokonał „2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej” w stosunku 2:0 i został Mistrzem Powiatu Lubartowskiego ‘2023.

Kolejność końcowa:

  1. Ostrówek
  2. 2 LBOT
  3. Firlej
  4. Orient Rokitno
  5. Słoneczna B B i Picnic Bar

7.    ZS nr i 2 II LO.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a wszystkim meczom przyświecały zasady fair play. Drużyna zwycięska odebrała z rąk prezesa UKS Top p. Zbigniewa Sajdy okazały puchar, gadżety promujące nasz powiat i, podobnie jak pozostałe 2 najlepsze drużyny turnieju, piłki treningowe zakupione z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Zawodnicy mieli również do dyspozycji wodę, oraz gorące napoje. Sędziami podczas turnieju byli nauczyciele oraz młodzież z ZS nr 2 w Lubartowie.

Z. Sajda