Kolejny weekend online w CSK

Nowe wydarzenia online na stronach CSK. W nadchodzący weekend szczególnie zapraszamy:

 

The Sound Pack | #JAZZwCSK online

13 GRU 2020 | od godz. 18:00

www.spotkaniakultur.comfacebook.com/cskwlublinie

Zapraszamy na koncert jazzowy online!

The Sound Pack to jazzowy zespół, nawiązujący do tradycji amerykańskich grup wokalnych ery swingu, a także do współczesnych znanych zespołów, takich jak „The Manhattan Transfer” czy „The New York Voices”. Ich ideą jest propagowanie grupowego wykonawstwa wokalnego muzyki jazzowej.

The Sound Pack gościli zarówno na mniejszych, kameralnych scenach, jak i na większych – festiwalowych. Mieli przyjemność współpracować z wieloma znakomitymi muzykami. Koncertowali m.in. na festiwalu „Green Town Of Jazz”, „RCK PRO Jazz Festiwal”, „Jazz! Open Mind”, „Podkarpackiej Jesieni Jazzowej” czy „Świętokrzyskiej Wiośnie Jazzowej”.

W październiku 2019 ukazał się pierwszy studyjny album zespołu The Sound Pack „On Air”.

Zespół wystąpi w składzie: Joanna Świniarska – vocal, Katarzyna Mirowska – vocal, Małgorzata Biniek – vocal, Marcin Wawrzynowicz – vocal, Bogusław Kaczmar – piano, Michał Kapczuk – bass, Przemysław Jarosz – drums

Dostęp bezpłatny! Kolejne koncerty – jeszcze w grudniu; szczegóły wkrótce!

 

Spowiedź w drewnie, reż. Maria Pietrusza-Budzyńska | Teatroterapia

13 GRU 2020 | godz. 12.00 | online

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Sztuka “Spowiedź w drewnie” inspirowana życiem beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory jest testamentem reżyserskim Jana Wilkowskiego. Jej bohaterem jest świątkarz, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi. Półgodzinne przedstawienie genialnie pokazuje człowieka i jego dzieło, które obróciło się przeciw swemu twórcy. (…)

Dostęp bezpłatny. ONLINE! Więcej na http://spotkaniakultur.com/pl/node/2519

 

6.Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

1 – 14 grudnia 2020 | online

www.splatfilmfest.com

Przed nami ostatnie dni 6.Splat!FilmFest – największego w Polsce festiwalu kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego. Jeszcze tylko do 14 grudnia będzie możliwość obejrzenia blisko 30 filmów konkursowych oraz 26 krótkometrażowych! Trzonem programu są premiery najlepszych światowych filmów (m. in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce, a które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

  1. edycja tego wydarzenia w całości została przeniesiona do internetu, na dedykowaną platformę działającą pod adresem:www.splatfilmfest.com(zakładka VOD).

CSK jest współorganizatorem Festiwalu. Strasznie zapraszamy!

POSSESSOR – pokaz specjalny | Splat!FilmFest 2020 | reż: Brandon Cronenberg, obsada: Andrea Riseborough, Christopher Abbott, Jennifer Jason Leigh, Tuppence Middleton

horror, science fiction, thriller / Wielka Brytania, Kanada / 2020

Od 11 GRU 2020 | 00.00

www.splatfilmfest.com

Opętanie XXI wieku

Niedaleka przyszłość. Zabójstwa na zlecenie wchodzą na zupełnie nowy technologiczny poziom. Tajemnicza korporacja jest w stanie umieścić w ludzkim mózgu implant pozwalający na przejęcie całkowitej kontroli nad człowiekiem. Agenci wchodzący w ciało wyznaczonej jednostki mogą bez problemu eliminować swoje cele, a zlecone morderstwa tuszować niepoczytalnością i finałowym samobójstwem „gospodarza”.

Tasya Vos jest w tej robocie najlepszą z najlepszych. Utalentowana i bezwzględna agentka z łatwością eliminuje kolejne ofiary. Z czasem jednak niebezpiecznie zagłębia się w pracę, natomiast brutalna przemoc staje się dla niej pociągająca. Jej następnym celem ma być prezes wpływowej korporacji. Zlecenie jest naprawdę proste. Niestety, tym razem proces nie przebiega bez zakłóceń. Świadomość „opętanego” Collina zaczyna stawiać opór. Vos traci panowanie nad sytuacją, a ciało mężczyzny staje się polem walki między dwiema osobowościami pragnącymi odzyskać kontrolę.

„Possessor” Brandona Cronenberga to ciężki, brutalny i psychodeliczny techno-thriller wbijający widza bezceremonialnie w fotel. Reżyser sięga po liczne motywy z pogranicza horroru, science fiction i dreszczowca, by stworzyć narkotyczne filmowe widowisko, które z łatwością sponiewiera naszą strefę komfortu. Strach przed utratą kontroli miesza się z zaburzeniami tożsamości, rzeczywistość zaczyna wariować, a psychopatyczne instynkty zaczynają dochodzić do głosu.

Ograniczenia wiekowe: 18+

 

MOJEeKINO.pl | wirtualne Kino CSK

Zapraszamy do wirtualnej sali kinowej CSK na platformie MOJEeKINO.pl. Znakomite filmy do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu!

W tym tygodniu szczególnie polecamy premierowe projekcje:

 

Dolina Bogów| reż. Lech Majewski, obsada: Josh Hartnett, John Malkovich, John Rhys-Davies

Dramat, sci-fi, thriller / Polska, USA, Luksemburg / 2019

10-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

„Dolina Bogów” to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka.

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony, a skały rodzą mściciela. Widz pozostaje z pytaniami: Jak daleko można posunąć się dla miłości? Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?

Portret kobiety w ogniu | reż. Céline Sciamma, obsada: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

Dramat, obyczajowy / Francja / 2019

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie. Heloiza bowiem nie chce pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, a później niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. Kobiety połączy wspólna tajemnica i miłość, która nie ma szansy na happy end. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, „Portret kobiety w ogniu” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

 

W imię diabła | reż. Edward James Olmos, obsada: Edward James Olmos, David Strathairn, Martin Sheen, Kate Bosworth

Dramat, thriller / USA / 2020

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Chciwość wielkich korporacji nigdy się nie kończy. Mają miliardy dolarów, ale wciąż chcą więcej. Kiedy Fred Stern (nominowany do Oscara i Złotego Globu David Strathairn) zorientuje się, że woda nawadniająca jego farmę – ziemię, która żywiła go całe życie – jest zatruta, wspólnie z najlepszym przyjacielem Santiago (laureat Złotych Globów i nominowany do Oscara Edward James Olmos) i charakternym adwokatem Ralphem Naderem (laureat Złotych Globów Martin Sheen) wypowie wojnę tym, którzy są za to odpowiedzialni. Nie wie jednak, że będzie musiał zmierzyć z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem – z gotowymi na wszystko, chciwymi psychopatami, na czele, których stanie, równie piękna, co wyrachowana, Gigi (Kate Bosworth, „Superman: Powrót”).

„W imię diabła” to przewrotny i pełen czarnego humoru thriller, którego seans, zwłaszcza w czasach zatruwania Ziemi i globalnego ocieplenia, jest koniecznością.

Sokół z masłem orzechowym | Reż.: Tyler Nilson, Mike Schwartz, obsada: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen

Komedia / USA / 2020

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

– pokaz dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu

GHOSTLAND | Reż.: Pascal Laugier, obsada: Crystal Reed, Taylor Hickson, Mylène Farmer

Horror / USA / 2018

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Kiedy siostry po kilkunastu latach wracają do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści, wydaje się, że to już tylko koszmarne wspomnienie – ale to, co je czeka, będzie gorsze niż demony przeszłości…

– pokaz dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu

A, DANIEL BLAKE | Reż.: Ken Loach, Laura Obiols, obsada: Dave Johns, Hayley Squires, Dylan McKiernan

Dramat / Wielka Brytania, Francja, Belgia / 2016

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Uhonorowana najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

– pokaz dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu

AMERICAN HONEY | Reż.: Andrea Arnold, obsada: Sasha Lane, Shia LeBeouf, Riley Keough, McCaul Lombardi

Dramat / Wielka Brytania, USA / 2016

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough, pamiętna z głównej roli w serialu „The Girlfriend Experience”), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

TULLY | Reż.: Jason Reitman, obsada: Charlize Theron, Mackenzie Davis, Ron Livingston, Mark Duplass

Komedia / USA / 2018

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

(pokaz dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu)

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully… Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

WESELE W SORRENTO | Reż.: Susanne Bier, obsada: Pierce Brosnan, Trine Dyrholm, Kim Bodnia

Komedia, dramat / Dania, Szwecja, Niemcy, Włochy, Francja / 2012

11-13 GRU 2020

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

„Wesele w Sorrento” to romantyczna komedia nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych.

To niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. „Wesele w Sorrento” to kino gatunkowe w najczystszej postaci, niczym „Mamma Mia!”, tyle że z błyskotliwym scenariuszem, jak pisała krytyka. W efekcie powstała brawurowa opowieść ze świetnie nakreślonymi postaciami, pełna pikantnych dialogów i humoru.

„Wesele w Sorrento” opowiada o dwóch bardzo różnych rodzinach, które przyjeżdżają do pięknej willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem, a zarazem wszystko zmierza do przewrotnego i radosnego finału.

Sebastian Kubica. Wystawa plakatów | wydarzenie w ramach projektu Galerii Saskiej

do 24 STY 2021

Galeria Saska (ogrodzenie Ogrodu Saskiego w Lublinie)

Zapraszamy do Galerii Saskiej, gdzie można podziwiać prace Sebastiana Kubicy – wybitnego grafika, ilustratora, projektanta i rysownika. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie kieruje autorską pracownią plakatu i ilustracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów szkół artystycznych w Polsce oraz w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech, Chile, Chinach, Islandii czy Panamie. Artysta jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca wielu nagród w dziedzinie plakatu i ilustracji.

W każdym plakacie autorstwa Sebastiana Kubicy widać namysł nad formą oraz przekorę w traktowaniu treści. Ważnym elementem dla niego jest również kolor – artysta stosuje kontrasty, używa barw nasyconych.

Wstęp wolny!

ZAPOWIEDŹ:

„Od serca na święta” – świąteczna zbiórka krwi

16 GRU 2020 | 10:00-14:00

Serdecznie zachęcamy  do honorowego oddawania krwi. Już w najbliższą środę, 16 GRU na Placu Teatralnym stanie „krwiobus”. Zainteresowane osoby będą mogły podzielić się z potrzebującymi najcenniejszym i niezastąpionym lekiem, jakim jest nasza krew.

Dla krwiodawców przewidzieliśmy choinkowe prezenty świąteczne. Wyjątkowa akcja organizowana jest przez CSK przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Andrzej Goliszek