Kolizja w Nowodworze

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 09.11. do dnia 15.11. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 9 zdarzeń, w tym 3 pożary, 3 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy fałszywe.

W dniu 10.11. o godz. 2121 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji w miejscowości Nowodwór, gm. Lubartów. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kolizji brały udział trzy pojazdy (ciągnik samochodowy z naczepą, BMW 5 oraz Skoda Octavia). Żadna z 4 osób biorących udział w zdarzeniu nie zgłaszała dolegliwości. Kierowca samochodu osobowego BMW uderzył w barierki ochronne przy drodze, następnie najechał na tył pojazdu Skoda Octavia. Trzeci z biorących udział w zdarzeniu pojazdów został uszkodzony w wyniku uderzenia plastikowych części z rozbitych pojazdów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach. Przybyły na miejsce przedstawiciel zarządcy drogi usunął uszkodzone elementy pojazdów z jezdni oraz zabezpieczył wyciek płynów eksploatacyjnych. Następnie policja rozpoczęła czynności dochodzeniowo-śledcze. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP Wólka Rokicka.

W dniu dzisiejszym tj. 16.11. o godz. 0215 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Łukówiec, gm. Firlej samochód osobowy marki Fiat Fiorino uderzył w przydrożne drzewo. Poszkodowanych dwóch mężczyzn Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. Do czasu zakończenia działań ruch na DK 19 odbywał się wahadłowo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP Firlej.