Kolizja w Wandzinie

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 23.09. do dnia 29.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 15 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 28.09. o godz. 0747 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lubartów ul. Kombatantów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że w kotłowni budynku mieszkalnego doszło do intensywnego rozpalenia się materiału palnego w piecu, prawdopodobnie na skutek awarii układu sterującego urządzeniem. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca. Palący się materiał palny został wybrany i dogaszony na zewnątrz budynku. Pomieszczenia budynku zostały sprawdzone pod względem obecności tlenku węgla detektorem wielogazowym. Przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych.W wyniku zaistniałego zdarzenia uszkodzeniu uległy drzwiczki od pieca. W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG oraz zastęp z OSP w Brzezinach.

W tym samym dniu o godzinie 952 w miejscowości Wandzin gm. Lubartów doszło do kolizji drogowej samochodu ciężarowego SCANIA i samochodu osobowego Skoda Felicja. W zdarzeniu uczestniczyły łącznie 4 osoby nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w Skodzie. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Lubartów.