Kolonia Pałecznica: 4 osoby w szpitalu

01aCztery osoby, w tym 1-miesięczne dziecko, trafiły do szpitala po wypadku w Koloni Pałecznica.

W poniedziałek w miejscowości Kolonia Pałecznica doszło do wypadku po godzinie 10.  Kierująca pojazdem BMW 24-latka jadąc drogą 815 zjechała na pobocze, następnie ze skarpy i uderzyło w drzewo.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego i policja. Udział w akcji brał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ze względu na ciężkie obrażenia poszkodowanych.

Po dotarciu na miejsce strażacy zastali w pojeździe, na tylnej kanapie nieprzytomną, 16-latkę i jej 46-letnią matkę, udzielającą jej pomocy. Pozostali uczestnicy wypadku, (kierująca pojazdem 24-latka i jej 1-miesięczne niemowlę), przebywały w pojeździe świadków zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jednoczesnym udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym – głównie na założeniu kołnierzy ortopedycznych oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce dwóm karetkom Pogotowia Ratunkowego. Nieprzytomna 16-latka została przez strażaków ewakuowana z pojazdu przy pomocy deski ortopedycznej – poinformował mł. bryg. Jarosław Przysiadły z KP PSP Lubartów.

Nastolatka została śmigłowcem przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Pozostali poszkodowani trafili do szpitala w Lubartowie. W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy OSP Pałecznica i Niedźwiada.

KP PSP Lubartów