Koncert akordeonowy „Arti Sentemo classic”

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na wyjątkowy kameralny koncert akordeonowy „Arti Sentemo classic”.

6 lipca o godz. 17:00 w kaplicy przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się niezapomniany koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „Arti Sentemo”.

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze uwertury i dzieła muzyki klasycznej wykonane na 10 akordeonów, flet i instrumenty perkusyjne.

W programie koncertu znajdą się takie utwory jak:

G. Rossini – Uwertura do opery „Cyrulik Sewilski”
G. Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell” – finał
F. A. Boieldieu – Uwertura do opery „Kalif z Bagdadu”
W. A. Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara”
S. Moniuszko – Uwertura do opery „Halka”
F. von Suppe – Uwertura do operetki „Lekka kawaleria”
G. Bizet – Uwertura do opery „Carmen”
J. Brahms – Taniec węgierski nr 5
J. Strauss – „Marsz Radeckiego”

Bilety w cenie 40 zł można nabyć online https://bilety.muzeumzamoyskich.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=92295&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3l7Up9aSKwzyqN7rkO30jdlrSCiCpQzNKveDGMYB85i5bzg0lkair5qf8_aem_AVoEORDO1md1LZc48YcydQDSzejqLOph-v5rKBgHuP58tDB-n_SxWBlciot4Co2Xlc-EbjV6b9Zeo4BbFz1UMeTR

w kasie biletowej, lub pod telefonem 81 852 83 10

Arti Sentemo to zespół o bogatej historii i wybitnych osiągnięciach, który swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Pomysłodawcą i dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz krajowy konsultant Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
W skład „Arti Sentemo” wchodzą młodzi utalentowani muzycy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, solowych i kameralnych. Są to stypendyści Premiera Rzeczpospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz rektorów uczelni wyższych.
Orkiestra z powodzeniem koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół prezentował swój dorobek artystyczny m.in. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Teatrze Królewskim w Warszawskich Łazienkach, na Zamku Biskupim w Janowie
Podlaskim oraz w Domu Polonii w Warszawie. Ma również na swoim koncie występy na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, takich jak „Italia – Dolomity 2017”, Lato w Zakopanem, Tempus Paschale w Lublinie, Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa Sanok 2020, World Accordion Day na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wiele innych. W bogatym repertuarze orkiestry znajduje się muzyka klasyczna, rozrywkowa i filmowa, w tym transkrypcje dzieł symfonicznych oraz muzyka oryginalna akordeonowa. Instrumentarium orkiestry tworzą najwyższej jakości akordeony włoskiej firmy PIGINI, co gwarantuje niezapomniane doznania muzyczne.
Działalność orkiestry wspiera Stowarzyszenie Melodia-Art przy PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Siedzibą Arti Sentemo jest Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Skład Orkiestry:
Dyrygent: Zbigniew Czuryło
Akordeon 1: Adam Dudek, Jakub Stefaniak
Akordeon 2: Jakub Mackiewicz, Karol Zbaracki, Stanisław Krupa
Akordeon 3: Jakub Palinowski, Marcin Mitura
Akordeon 4: Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk
Akordeon basowy: Mateusz Golonka
Instrumenty perkusyjne: Julia Drożdż
Flet: Justyna Czuryło