Koncert „Blachy” Błażkiewicza

W niepowtarzalnym spektaklu profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. Na spotkanie z młodzieżą przyjechał mistrz perkusji Wiesław „Blacha” Błażkiewicz. 

„Blacha” ukończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Na początku lat osiemdziesiątych z punkową kapelą „Gzyms” wygrywał festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów „Zima z Rockiem” na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”…Sukcesy, zwariowane tempo życia i brak czasu na refleksje przyczyniły się do szybkiego wkroczenia w świat uzależnień i jak to nazwał „Blacha” „pierwszego wyroku” – stoczenia się na dno. Jemu się udało. Wyszedł z nałogów, ale przestrzegał młodzież, że tylko niewielu się udaje. Poprzez swoją wirtuozowskie popisy perkusyjne stworzył niezwykły nastrój spotkania. Muzyk zachęcał uczniów do rozwijania pasji, talentów i zainteresowań, gdyż to właśnie one są sposobem na nudę i skutecznym sposobem na niesięganie po środki uzależniające.
Program sfinansowany został z fundusz MKRPAiN, a do II LO zaprosiła muzyka  pedagog Agnieszka Budzyńska.

Blacha II LO Lubartów Blacha II LO Lubartów_02 Blacha II LO Lubartów_03 Blacha II LO Lubartów_04 Blacha II LO Lubartów_05