Koncert Fundacji Polsat: 200 tys zł dla lubartowskiego szpitala

1,2 miliona widzów na antenie Polsatu oglądało koncert „Dzień Dziecka z Fundacją Polsat”, jaki odbył się 2 czerwca w Lubartowie. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup aparatu USG dla Oddziału Położniczo-Neonatologicznego lubartowskiego szpitala.

W Lubartowie dzięki koncertowi zorganizowanemu przez Fundację Polsat oraz powiat lubartowski zaroiło się od gwiazd. Na scenie przed pałacem Sanguszków wystąpił miedzy innymi Sławomir, Ewelina Lisowska, Cleo, Feel, Michał Szpak, zespół 4Dreamers. Koncert poprowadzili Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski oraz Krzysztof Ibisz.

W trakcie koncertu w ramach wirtualnej skarbonki została zorganizowana zbiórka pieniędzy, dzięki której zebrano 200 tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone na zakup aparatu USG dla Oddziału Położniczo-Noworodkowego szpitala w Lubartowie. To Oddział, w którym Fundacja Polsat od 13 maja przeprowadza remont, na który przeznaczyła 1 000 000 zł. Oficjalne otwarcie nowego, wyremontowanego oraz wyposażonego w aparat USG Oddziału Położniczo-Neonatologicznego odbędzie się we wrześniu.

„Dzień Dziecka z Fundacją Polsat” oglądało na antenie Polsatu ponad 1,2 miliona widzów.

(kw)