Koncert i wystawa utalentowanych sióstr w PMDK

13 czerwca o godz. 18.00 PMDK w Lubartowie  zaprasza młodzież, dorosłych, wszystkich miłośników muzyki i sztuki na niezwykłe wydarzenie poświęcone dwóm niezwykle utalentowanym siostrom, wieloletnim wychowankom PMDK: Martynie i Klaudii Bronisz.

Martyna od kilku lat rozwija się w pracowni muzycznej PMDK pod kierunkiem pani Grażyny Grymuzy, a wcześniej,  jako dziecko,  pracowała także z panią Anną Kozak. Martyna Bronisz jest jedną z najbardziej utytułowanych wokalistek  Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, zdobywczynią wielu nagród w konkursach, a w tym roku za swoje osiągnięcia artystyczne została uhonorowana stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego. Martyna w PMDK rozwija się wokalnie, wybierając trudny repertuar, odpowiedni dla jej możliwości, lubi także pracę w zespole wokalnym. Wiele lat temu pojawiła się w PMDK jako gitarzystka, ale od kilku lat także uczy się grać na fortepianie w Społecznej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Lubartowie. Tu również jej talent i pracowitość  została doceniona – Martyna ma w dorobku  także nagrody w konkursach instrumentalnych. Kolejny etap spełnienia artystycznego Martyny to jej autorska twórczość – piosenki z własnym tekstem i muzyką, które już kilka razy mieliśmy okazję usłyszeć na imprezach PMDK – zagrane i zaśpiewane przez autorkę. Autorska twórczość Martyny także została już zauważona i nagrodzona na konkursach. 

Podczas koncertu podsumowującego wieloletnią edukację w PMDK Martyna wystąpi razem ze swoimi przyjaciółmi. Pojawią się na scenie wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki, pracujący kierunkiem pani Grażyny Grymuzy: m.in. Karolina Markiewicz, Karol Małyska i siostra Martyny, Blanka Bronisz.  Nie będzie to jedyny akcent rodzinny: druga część tego wieczoru należeć będzie do utalentowanej plastycznie Klaudii Bronisz, prywatnie – siostry bliźniaczki Martyny. Klaudia od wielu lat uczęszcza na zajęcia plastyczne do PMDK, gdzie pracuje pod kierunkiem pani Edyty Weremczuk. Po tych latach może poszczycić się znakomitym warsztatem i wieloma nagrodami w konkursach plastycznych. W foyer przed salą widowiskową zaprezentowana zostanie próbka jej talentu – wystawa prac Klaudii, która  zaprojektowała także motyw graficzny na plakat wydarzenia.

Martyna i Klaudia są tegorocznymi maturzystkami, dlatego koncert i wystawa to także pokaz ich artystycznej dojrzałości i z pewnością powód do dumy dla nauczycielek  – Grażyny Grymuzy i Edyty Weremczuk.  Zanim obie siostry  wyjadą studia, warto przyjść i zobaczyć, co potrafią te wyjątkowe młode osoby. PMDK zaprasza wszystkich 13 czerwca do sali widowiskowej przy ul. Słowackiego 7 – wstęp wolny.

PMDK