Koncert „Jesienne nastroje”

22 października Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie przedstawił najbardziej zaawansowanych wokalistów Młodzieżowego Studia Piosenki w koncercie „Jesienne nastroje”.

Podopieczni pani Grażyny Grymuzy zaprezentowali się w nastrojowym, ale bardzo wymagającym repertuarze solowym, który wyeksponował ich piękne głosy i wielkie możliwości. Wystąpili: Dominika Woch, Blanka Bronisz, Olaf Wójcik, Karol Małyska, Martyna Stasiak, Karolina Markiewicz, Agata Zyga. Specjalne miejsce w programie wieczoru zajęła Martyna Bronisz i jej autorskie piosenki, za które otrzymała I nagrodę na 43. edycji „Sceny Młodych” w Lublinie. Okazało się, że utwory Martyny mają nie tylko piękną muzykę i teksty, ale też swoją bardzo ciekawą historię, którą autorka po podzieliła się z publicznością. Pierwszy młodzieżowy koncert w tym roku szkolnym w PMDK prowadziłyAlicja Mierzwińska i Iga  Ćwiklińska z Teatru Charaktery (opiekun: Urszula Bednarczyk), również za ich sprawą wśród muzyki pojawiła się jesienna poezja.

Koncert „Jesienne nastroje” był też okazją do  spotkania z gościem specjalnym – panią Joanną Pilarczyk, psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie, która opowiedziała, jaką pomoc młodzież może uzyskać w poradni. To wszystko po to, aby nie dać się „jesiennym” nastrojom i poradzić sobie w trudnych sytuacjach, które przydarzają się młodym ludziom.

Ostatnim akcentem wydarzenia była prezentacja na scenie tegorocznego Samorządu Wychowanków PMDK w składzie: Elena Kaczor (przewodnicząca), Zuzanna Gruda (zastępca przewodniczącej), Zofia Wierzchoń (skarbnik), Mateusz Misztal (sekretarz), Jagoda Szczygieł, Julia Taras, Alicja Baturo (członkinie i rzeczniczki prasowe). Członkowie Samorządu przedstawili się publiczności i opowiedzieli o swoich pierwszych pomysłach na tegoroczną działalność, po czym od razu przeszli do czynów: pierwszą aktywnością Samorządu Wychowanków po zejściu ze sceny była dystrybucja ulotek z numerami telefonów zaufania dla młodzieży, które mogą przydać się w trudnych sytuacjach.

fot. Agata Bordzoł, Julita Bogusz i Natalia Matyjaszczyk/Grupa Reporterska PMDK