Koncert Noworoczny Orkiestry Strażackiej

20 stycznia w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury można było usłyszeć aranżacje utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie.

 

Wiązanką walców wiedeńskich orkiestra rozpoczęła swój koncert noworoczny, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście. Standardy muzyki filmowej, rozrywkowej oraz utwory klasyczne mogli usłyszeć widzowie, którzy tłumnie przybyli tego dnia do LOK.

Rok 2019 został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki, dlatego orkiestra przygotowała specjalnie na tą okazję aranżację utworu „Prząśniczka”. Orkiestra zagrała między innymi: muzykę z filmu „Ojciec Chrzestny”, „Pearl Harbor”, „Oczy szeroko zamkniętę”, utwory z muzyki rozrywkowej zespołu Abba, utwór Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”, który wykonał Mikołaj Oniśk. Podczas koncertu Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała Nagrodę Kulturalną przyznaną przez marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Przypominamy, że Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie działa od 1928 roku. Obecnie tworzy ją grupa około 40 osób w różnym wieku, których pasją jest muzyka. Od 2009 roku kapelmistrzem jest Andrzej Zaręba. Orkiestra czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Lubartów, zapewniając oprawę muzyczną w wielu ważnych uroczystościach dla mieszkańców oraz promuje nasz region, biorąc udział w licznych festiwalach oraz konkursach w kraju oraz za granicą.

Emilia Kosek