Koncert w II LO

20. października uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym „Czy słowem można zranić?”, którego autorami są Jacek Musiatowicz i jego syn Michał. Program został sfinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, a artyści odwiedzili szkołę na zaproszenie pedagog, pani Agnieszki Budzyńskiej.

Jacek Musiatowicz to poeta i muzyk. Działalność artystyczną rozpoczął już w wieku 16 lat, występując na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W swojej karierze zdobył wiele nagród i wyróżnień, m. in.: na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej w Biłgoraju (trzykrotna nagroda im. Jacka Falkiewicza) czy Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie (I nagroda).
Od wielu lat muzyk jest zaangażowany w pracę profilaktyczną, a od jakiegoś czasu podczas występów w szkołach towarzyszy mu jego syn Michał, który jest niezwykle utalentowanym, młodym gitarzystą. Michał zaprezentował swój talent podczas 10. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, który emituje stacja telewizyjna Polsat.

Jacek Musiatowicz w bardzo ciekawy, przystępny i niebanalny sposób starał się pokazać młodzieży, jak różnego rodzaju uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze) mogą zniszczyć ludzkie życie. Jego wypowiedzi przeplatane były utworami muzycznymi i dowcipnymi anegdotami z życia artystycznego oraz osobistego. Mimo powagi przedstawianej tematyki, nie brakowało akcentów humorystycznych, dzięki którym muzyk jeszcze bardziej zaskarbił sobie podziw młodzieży.

Taka forma profilaktyki ma na celu wzbudzenie refleksji wśród młodzieży. Zaproszeni artyści przekonali słuchaczy, że warto rozwijać swoje pasje, zainteresowania, a eksperymentowanie z różnymi używkami zawsze prowadzi do upadku.

Materiał: II LO