Koncert z Lubartowa na antenie Telewizji Polsat

Już w niedzielę, 2 czerwca od godziny 16:40, widzowie ze swoimi pociechami będą mogli bawić się do największych przebojów – również z repertuaru dziecięcego – podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka, prosto z malowniczego Lubartowa. Koncert poprowadzą Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski oraz Krzysztof Ibisz. Organizatorami koncertu są Telewizja Polsat i Powiat Lubartowski.

Na scenie w Lubartowie wystąpią: niekwestionowany król rock polo – Sławomir, zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci – Roksana Węgiel, a także Ewelina Lisowska, Cleo, Feel, Michał Szpak, Zosia Nowakowska, znana widzom z udziału w siódmej edycji show Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz zespół 4Dreamers, pierwszy polski boys band od czasów kultowego Just5, nominowany w tym roku do „Fryderyka” w kategorii Album Roku – Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa. Artyści podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka wykonają nie tylko swoje największe przeboje, ale również hity z repertuaru dziecięcego i filmowego, przy których uwielbiają bawić się całe rodziny. Koncert poprowadzi hot para ostatniego czasu – Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski, oraz niekoronowany król Telewizji Polsat – Krzysztof Ibisz.

Transmisja koncertu „Dzień Dziecka z Fundacją Polsat” prosto z Lubartowa w Polsacie w niedzielę,
2 czerwca od godziny 16:40. Organizatorami koncertu są Telewizja Polsat i Powiat Lubartowski.

Miejsce organizacji koncertu nie jest przypadkowe, ponieważ 13 maja w szpitalu w Lubartowie, rozpoczął się remont Oddziału Położniczo-Noworodkowego, na który Fundacja Polsat, przy wsparciu marki Pampers, przeznaczyła milion złotych! Szpital w Lubartowie to miejsce, które Fundacja Polsat wspiera już od 2003 roku. W tym czasie przekazała jednostce sprzęt medyczny o łącznej wartości prawie 400 tysięcy złotych!

Nasze koncerty z okazji Dnia Dziecka to już tradycja. Cieszymy się, że wspólnie możemy spędzić to popołudnie, bawiąc się całymi rodzinami. Jesteśmy tutaj, w Lubartowie, ponieważ Fundacja Polsat przeprowadza remont oddziału tutejszego szpitala, gdzie ratuje się życie najmłodszych – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Dotychczas Fundacja Polsat przeznaczyła na szereg działań związanych z pomocą chorym dzieciom w województwie lubelskim, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu, remonty szpitali, a także rehabilitację podopiecznych szeregu organizacji i instytucji prawie 4 miliony złotych! Widzowie w trakcie koncertu będą mogli również wesprzeć zakup specjalistycznego sprzętu, który zostanie przekazany remontowanemu oddziałowi szpitala w Lubartowie. Zbiórka będzie możliwa dzięki wirtualnej skarbonce. Wystarczy w trakcie transmisji koncertu „Dzień Dziecka z Fundacją Polsat” wysłać SMS o treści „POMOC” na nr 7531.

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu dwóch lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 34 601 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 215 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 233 349 358,35 złotych. Więcej informacji o działaniach Fundacji POLSAT na www.fundacjapolsat.pl.

Krzysztof Onyszko