Konferencje z poparciem dla kandydatów [video]

Komitet Wyborczy Wspólnota Lubartowska oraz Bogumiła Lisek – Jublewska poparli dzisiaj (23 listopada) kandydaturę Janusza Bodziackiego na burmistrza Lubartowa. Dwa dni wcześniej swoją konferencję prasową zorganizował jego kontrkandydat Jerzy Zwoliński, z którym zmierzy się w drugiej turze wyborów.konferencja

Tylko kandydatura Janusza Bodziackiego zapewnia w znacznym stopniu gwarancję naszego programu wyborczego – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Radosław Szumiec, kandydat na burmistrza Komitetu Wyborczego Wspólnota Lubartowska. – Jest on dla nas gwarantem uczciwości, honoru i kultury osobistej. Jest osobą otwartą na ludzi, wrażliwą na ich problemy. Jest pracowity i posiada duże doświadczenie w pracy samorządowej – dodał.

Oficjalnego poparcia Januszowi Bodziackiemu udzieliła także kandydatka na burmistrza Bogumiła Lisek – Jublewska, która w wyszła z wyborów z wynikiem 776 głosów.
Kandydatura Janusza Bodziackiego to recepta na spokój, przeciwnie jak mówi jego kontrkandydat, który w tym momencie jest bardzo blisko pana Jacka Tomasiaka. A wiemy jak wyglądała ta współpraca w poprzednich kadencjach. Nie dostrzegam recepty na spokój w wykonaniu tych dwóch panów, bo są to dwie bardzo silne osobowości i charaktery – mówiła Bogumiła Lisek – Jublewska podczas konferencji prasowej.

Janusz Bodziacki, kandydat na burmistrza zadeklarował, że prowadzi także rozmowy z Komitetem Klubu Przyjaciół Demokracji. Jutro zaplanowane jest też spotkanie z Komitetem Wyborczym Platformy Obywatelskiej.
Odniósł się też do kwestii środków jakie miasto wydatkowało na inwestycje. – Mój kontrkandydat pisze o wydatkowaniu na inwestycje w poprzedniej kadencji 23 mln zł. My już dzisiaj wydatkowaliśmy kwotę 27 mln zł – mówił.
Poruszył także kwestię przyszłej koalicji w przypadku, gdyby został wybrany na burmistrza.
Słyszymy z ekranów o utworzeniu koalicji podawanej jako większościowej. Ja wyrażam przekonanie, że jest to grupa osób, którą połączyły tylko wybory II tury kandydata na burmistrza.
Wcześniej (21 listopada) swoją konferencję prasową zwołał kandydat na burmistrza Jerzy Zwoliński. Nasza redakcja nie została zaproszona na to spotkanie.
Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że poparcia dla Jerzego Zwolińskiego udzielili Komitet Wyborczy Wspólny Lubartów na czele z Jackiem Tomasiakiem, Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej oraz 4 radnych niezrzeszonych tworzących nowy skład rady (łącznie 14 radnych).

Jak poinformował naszą redakcję radny Andrzej Zieliński , jego komitet (KWW  Platforma Obywatelska)  nie planuje spotkania z Januszem Bodziackim.

W ramach kampanii w II turze wyborów kandydat na burmistrza Janusz Bodziacki zapowiedział spotkanie z mieszkańcami w Restauracji Stara Łaźnia 26 listopada o godz. 18.00 z udziałem Jana Pietrzaka, znanego satyryka, założyciela „Kabaretu pod Egidą”.