KONIEC WAHADŁA W WANDZINIE

– Tak podaje biuro prasowe Skanska (wykonawcy robót) na moście. Dziś rano w Niemcach też można można było przejechać bez problemu. Tam roboty (prowadzone przez inną firmę) trwają jeszcze na poboczu.

Poniżej podjemy informację prasową związaną z zakończeniem modernizacji wiaduktu w Wandzinie oraz likwidacją ruchu wahadłowego na drodze DK19 w woj. lubelskim.

Skanska zakończyła prace przy remoncie wiaduktu kolejowego w Wandzinie. Roboty były realizowane w ramach modernizacji linii kolejowej nr 30 między Lublinem a Lubartowem. Po moście na Bystrzycy w Lublinie oraz wiadukcie w Ciecierzynie jest to kolejny wiadukt kolejowy, który został odnowiony na tej linii.

Remont nad drogą krajową nr 19 pomiędzy Niemcami a Wandzinem dobiegł końca. Prace były prowadzone przy zawężeniu jezdni, zaś ruch drogowy pod wiaduktem był prowadzony wahadłowo.

Wiadukt jak nowy
– W ramach modernizacji na wiadukcie w Wandzinie przebudowaliśmy przyczółki oraz przęsło wiaduktu dostosowując koryto balastowe do obecnych wymogów – mówi Lesław Ostapko, Kierownik Budowy, Skanska. Ponadto zabudowaliśmy stożki skarpowe, wykonaliśmy schody skarpowe dla obsługi, nową instalację odwodnienia wiaduktu oraz powłoki antykorozyjne na konstrukcji stalowej oraz powierzchniach betonowych i kamiennych. Na obiekcie wymieniono tłuczeń, a stare drewniane podkłady zostały zastąpione nowymi. W chwili obecnej trwają drobne prace wykończeniowe. Ich zakończenie planujemy na 21 listopada i najpóźniej w tym dniu zlikwidujemy wahadło pod obiektem – dodaje Lesław Ostapko.

foto: Skanska