Konkurs fotograficzny „Radość życia”

Fotografie autorstwa dwóch uczennic Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, znalazły się na ogólnopolskiej wystawie. Oto relacja Tosi Bieleckiej i Julki Słomińskiej z tego wydarzenia.

Tosia konkurs
foto: Tosia Bielecka

 

Julka konkurs
foto: Julka Słomińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny pt. „Radość życia” to wydarzenie na skalę ogólnopolską. Do konkursu zgłosiło się 276 uczestników z całego kraju, którzy nadesłali 645 prac. Jury konkursu wybrało 34 uczestników (52 zdjęcia), których prace pojawiły się na wernisażu pokonkursowym w Galerii Fabryki Sztuki w Łodzi. Należy dodać, że Fabryka Sztuki to wyjątkowe miejsce w świecie fotografów. Odbywają się tu kolejne edycje Międzynarodowego Festiwalu Fotografii – Fotofestiwal, który obecnie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych fotografii. Udało nam się – nasze zdjęcia zawisły na wystawie!
Dnia 21.11.2014 r. razem z Panią Moniką Kaper wyruszyłyśmy do Łodzi. Nie było łatwo – duża ilość kilometrów do przejechania i zupełnie obce nam miasto. Po dotarciu do Fabryki Sztuki, miejsce nas zaskoczyło – urocza kawiarnia i niewielka scena. Na samym początku zagrała kapela, więc było niezwykle klimatycznie. Popijając herbatę czekałyśmy na werdykt. Jury wyłoniło z dwóch kategorii wiekowych po 3 miejsca i 2 wyróżnienia. W nagrodę za udział dostałyśmy po książce i małej blendzie fotograficznej.
Na wystawie było wiele pięknych zdjęć. Stwierdziłyśmy, że poziom konkursu, był niezwykle wysoki. Po chwili znalazłyśmy nasze prace i oczywiście musiałyśmy zatrzymać tę chwilę robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie. Niestety nie mogłyśmy zostać tam długo, musiałyśmy szybko biec na pociąg.
Wróciłyśmy późno w nocy zmęczone, ale zadowolone i już wiemy, że na jednym konkursie na pewno się nie skończy.

Tosia Bielecka (1a)
Julka Słomińska (3b)

SAM_3149 SAM_3127 SAM_3135 SAM_3143