Konkurs literacki im. Licińskiego

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w XXX edycji Konkursu Literackiego im. Ludwika Stanisława Licińskiego, młodopolskiego poety i prozaika urodzonego w Lubartowie.

Konkurs ma charakter miejski i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Lubartowa. Prace konkursowe należy nadesłać wyłącznie drogą e-mailową na adres: [email protected]  do 30 czerwca 2021 roku. Należy podać imię i nazwisko autora oraz klasę. Liczymy przede wszystkim na indywidualne zaangażowanie uczniów i pomoc ze strony rodziców. Organizatorzy proszą o teksty oryginalne, do 3 stron maszynopisu.Pandemia ma poważny wpływ na nasze życie codzienne (domowa izolacja, ograniczone kontakty ze szkołą i innymi uczniami), dlatego mają to być utwory o tematyce optymistycznej, pełne wiary i nadziei w lepsze dni i lata, które przed nami wszystkimi.

Preferowane będą wiersze i opowiadania na temat: Kim chciałbym być za 20 lat?

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi na początku nowego roku szkolnego. Uczniowie otrzymają stosowną informację na adres e-mailowy. Każdy z uczestników otrzyma dyplom i upominek książkowy. Szczegółowe informacje na stronie www.loklubartow.pl