Konkurs  „Sleeveface – ubierz się w książkę”  w Przedszkolu Miejskim Nr 1

W Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Lubartowie  po raz pierwszy  zorganizowany został konkurs „Sleeveface – ubierz się w książkę”.

Sleeveface to fotografia przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki, w efekcie czego powstaje kreatywne, często zabawne złudzenie połączenia czytelnika z graficznym motywem książki.

Aranżacja tła, ciekawa perspektywa, odpowiedni strój, fryzura, poza,  a co najważniejsze wybór odpowiedniej książki to warunki, aby fotografia stanowiła spójną całość wszystkich przedstawionych elementów!

Do wykonania  dobrego zdjęcia, należało dobrze się przygotować i włożyć spory wysiłek. Zaangażowanie Rodziców i dzieci przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, na stronę internetową przedszkola wpłynęły 22  fotografie! Nadesłane prace były ciekawe, efektowne, oryginalne i pomysłowe.

Gościem specjalnym podczas uroczystego rozdania nagród była pani Wioletta Matyjaszczyk z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, piśmiennicze i słodycze. Prace nadesłane na konkurs zostały  zaprezentowane na wystawie w holu przedszkola oraz na stronie internetowej.

Anna Namiota, Urszula Marczuk