Konsultacje reprezentacji Polski taekwon-do

W dniach 3-5 lutego w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem odbyła się konsultacja Reprezentacji Polski Taekwon-do. W wydarzeniu tym wzięli udział m.in. przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

W Zakopanem przebywali zawodnicy – Marcin Wronowski, Zuzanna Gadzała, Oliwia Pietrzela, Nazar Chumachenko i Kacper Pietrzela. Wraz z nimi byli klubowi szkoleniowcy: Jarosław Suska (trener kadry narodowej w taekwon-do) oraz Jerzy Jedut (prezes Polskiego Związku Taekwon-do).

– Konsultacja poświęcona była przede wszystkim sprawdzeniu aktualnej formy kadrowiczów oraz kandydatów na kadrowiczów. Drugim celem była wstępna selekcja na Mistrzostwa Europy, które pod koniec kwietnia odbędą się w Cluj Napoca w Rumunii. Założenia treningowe obejmowały jednostki poświęcone walce i kształtowaniu czasów reakcji ataku, decyzyjności ataków i uników. Sporo czasu poświęciliśmy na konkurencję układów formalnych, testów siły i technik specjalnych. Zawodnicy uczestniczyli też w szkoleniu na temat suplementacji, odżywiania i redukcji wagi. Wykład cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a przekazane informacji z pewnością pozwolą zawodnikom na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w organizmie podczas redukcji wagi czy stosowania suplementacji -powiedział trener Jarosław Suska.

ig