Kontrole w busach: nawet o 16 pasażerów za dużo

W czwartek 20 grudnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Lubartowa prowadzili na terenie powiatu wzmożone kontrole autobusów. Podczas trwającej cały dzień akcji „BUS” policjanci skontrolowali 12 pojazdów  nakładając na 5 kierowców mandaty karne. W jednym z busów kierowca przewoził o 16 pasażerów więcej niż zezwalały na to przepisy.
 
W czwartek od wczesnych godzinny porannych policjanci z lubartowskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na pojazdy wykorzystywane do zarobkowego przewożenia osób. Akcja została zorganizowana z uwagi na coraz częstsze skargi pasażerów na kierowców autobusów. Pasażerowie skarżyli się przede wszystkim na zabieranie zbyt dużej liczby pasażerów i przekraczanie dozwolonej prędkości. Mundurowi skontrolowali 12 busów i autobusów nakładając na 5 kierowców mandaty karne.
           
W Lisowie policjanci zatrzymali busa jadącego z Firleja do Lubartowa. W przystosowanym do przewozu 22 osób niewielkim iveco kierowca przewoził 38 pasażerów, którzy w dodatku stanęli w obronie kierowcy tłumacząc go, że dobrze robił zabierając ludzi marznących na przystankach. 53 – letni kierowca pochodzący z gminy Kamionka został ukarany 500 złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.
 
Kolejny z kierowców na ulicy Nowodworskiej wyprzedzał najpierw na przejściu dla pieszych, a następnie na skrzyżowaniu. I w tym przypadku zakończyło się na 500 złotowym mandacie i 15 punktach karnych. Kolejny z kierowców wioząc pasażerów rozmawiał przez telefon komórkowy bez wymaganego zestawu głośnomówiącego. Dostał 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych.
 
G.P.