KORONA PÓŁMARATONÓW LUBELSZCZYZNY

W tym roku odbyła się pierwsza edycja Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. Aby uzyskać tytuł zdobywcy korony należało ukończyć minimum pięć z siedmiu półmaratonow, jakie od marca do października odbyły się na terenie naszego województwa. Z tego osiągnięcia cieszy się 12 osób związanych z Lubartowem.

W piątek 22 listopada w Lublinie odbyło się podsumowanie I edycji Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. Biegacze rywalizujący o koronę mieli do wyboru siedem półmaratonów: Bieg Zielonych Sznurowadeł (Puławy), PKO Półmaraton Solidarności (Lublin), Kraśnik Półmaraton (Kraśnik), Półmaraton Chełmski (Chełm), Półmaraton Lubartowski Bez Granic (Lubartów), Półmaraton Tomaszowski (Tomaszów Lubelski), Półmaraton Lubelski (Lublin). Po podliczeniu wszystkich imprez biegowych okazało się, że 117 osób może pochwalić się zdobyciem tytułu Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. W grupie tej jest 17 kobiet i 100 mężczyzn. Z tej grupy 8 osób ukończyło komplet siedmiu biegów.

Wśród 117 osób jest 12 osób związanych z Lubartowem, którzy podczas podsumowania w Lublinie otrzymali pamiątkowe statuetki. Nasi lubartowscy biegacze w komplecie zaliczyli po pięć półmaratonów. Są to: Marek Danił, Ireneusz Góźdź, Radosław Jankowski, Józef Kaniewski, Robert Karwat, Wiesław Kochalski, Ireneusz Machnikowski, Tomasz Machnikowski, Barbara Niewczas, Piotr Opolski, Michał Serewa, Marcin Socha.

ig