„Kosmiczny Dzień Babci i Dziadka”

2 lutego przedszkolaki z grupy Jeżyki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie zaprezentowały pod czujnym okiem swych pań Sylwii Wojnowskiej i Sylwii Kosior „Kosmiczny Dzień Babci i Dziadka”. W tej nieziemskiej, kosmicznej atmosferze, dzieci przebrane za małych kosmitów wierszem, tańcem i piosenką chciały powiedzieć swoim Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom, że są oni dla nich jedyni we wszechświecie, wyjątkowi.

Babcie w recytowanych wierszach okazały się być nie tylko czułymi, kochanymi opiekunami wnucząt ale także osobami wtajemniczonymi w kontakty pozaziemskie bo „dziś na przykład powiedziała, że kosmitów trzech spotkała”. Dziadek okazał się być znawcą astronomii gdy „opowiada o planetach o ich wadach i zaletach”.

Program artystyczny bogaty był również w ciekawe aranżacje muzyczne do takich utworów jak: „Despacito”, „Chocolate”, „Papi” oraz „Valse d’Amelie”.

Na zakończenie dzieci wspólnie życzyły:

Dziadziusiu kochany i babciu kochana!

Bądźcie uśmiechnięci od samego rana.

Niech dla Was kwitną wszystkie kwiaty na ziemi.

Niech dla Was zawsze słoneczko się mieni.

Niech zdrowie przez cały rok z Wami będzie.

I mnóstwo miłości zawsze i wszędzie”

Tego dnia dzieci zabrały do domu własnoręcznie wykonane prezenty, by móc wręczyć je swoim babciom i dziadkom w dowód wielkiej miłości.