Kozłówka zaprasza na Spotkania z Kulturą Łowiecką i nie tylko

W niedzielę, 25 czerwca, w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędą się V Lubelskie Spotkania z Kulturą Łowiecką, organizowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego związku łowieckiego w Lublinie. O godz. 11.00 w pałacowej kaplicy zostanie odprawiona Msza św. Hubertowska w uroczystej oprawie. W programie obchodów znajdą się też liczne atrakcje, takie jak: pokazy psów ras myśliwskich, inscenizacja „Jak dawniej polowano na Lubelszczyźnie” czy degustacja potraw z dziczyzny.

Kozłówka w Święcie Roweru

25 czerwca, w niedzielę, Muzeum Zamoyskich włączy się w obchody XXIV edycji Święta Roweru w Lubartowie. W muzealnej Powozowni będzie można obejrzeć m.in. bicykl czy jednoślady sprzed stu lat. Dla uczestników „Święta” wstęp do Powozowni jest wolny, w godzinach 10.00-16.00.

Kozłowieckie ogrody

Kozłowieckie ogrody zapraszają wszystkich, którzy chcą nacieszyć zmysły widokiem i zapachem kwiatów. Na dziedzińcu i w ogrodzie francuskim ogrodu rozrastają się roślinne kobierce z tysięcy sadzonek kann, begonii, starca, heliotropu, szałwii, niecierpka, lobelii i szałwii. Sukcesywnie rozwijają się rabaty bylinowe obsadzone lawendą, dzwonkami, jasieńcami, wielosiłami, przetacznikami, kupidynkami, ozdobnymi ostami, smagliczkami i wiesiołkami. Przy bukszpanowych żywopłotach zakwitają właśnie setki karminowych róż, a kilkadziesiąt odmian tych królewskich kwiatów można podziwiać w kozłowieckim rosarium.

Adam Kościańczuk