Kozłówka zaprasza wirtualnie

W czasie zamknięcia  instytucji kultury Muzeum Zamoyskich w Kozłówce proponuje zwiedzanie pałacowych wnętrz z perspektywy domowego zacisza.

Na stronie internetowej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce można odbyć wirtualny spacer po wnętrzach pałacu, a także poznać historię eksponatów, które znajdują się w Muzeum w Kozłówce, a których nie zdążymy obejrzeć podczas wizyty.

Podczas wirtualnej wizyty po pałacu można w spokoju przyjrzeć się wszystkim pomieszczeniom. Atutem tego rozwiązania jest możliwość zobaczenia wnętrz, które nie są pokazywane podczas zwiedzania z przewodnikiem lub mijamy je bez dokładnego oglądania, jak łazienki, kredens czy pokój egzotyczny. Dodatkowo każde z pomieszczeń jest dokładnie opisane w zakładce EKSPOZYCJE STAŁE – może być to świetne utrwalenie wiedzy dla tych, którzy często odwiedzają Muzeum, albo wprowadzenie dla tych, którzy dopiero planują wizytę w Kozłówce.

Ponadto w zakładce WIEDZA znajdziemy informacje o POSTACIACH związanych z Kozłówką i jej historią. Oprócz ciekawostek dotyczących rodu Zamoyskich znajdziemy tam artykuły o tajnym nauczaniu i pobycie księdza Wyszyńskiego w Kozłówce podczas wojny, o historii kucharza pracującego w majątku czy zamiłowaniu arystokracji do czworonożnych pupilów. Zakładka SZTUKA zawiera opisy najciekawszych obiektów znajdujących się w Muzeum. Prezentowane są tam nie tylko obrazy, ale także takie ciekawostki jak porady kosmetyczne z lat 20-tych XX w., francuskie wydanie „Chaty Wuja Toma” z 1907 r., przepis na marmoladę pomarańczową po angielsku, informacje o meloniku prezentowanym w Sypialni Hrabiego czy pięknym, orientalnym fotelu projektu Carlo Bugattiego, a nawet o muszli klozetowej z wzorem chryzantem.

W GALERII CYFROWEJ zbiór archiwalnych fotografii wprowadzi nas w klimat i nastrój minionych lat.

Muzeum w Kozłówce aktywnie działa także w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje pracę instytucji od kuchni. Na profilu facebookowym królują pawie, a na You Tube możecie obejrzeć archiwalne odcinki „Kuchni Hrabiego”, które mogą być inspiracją do kreatywnego gotowania w domu.

Strona internetowa: www.muzeumzamoyskich.pl

Galeria Cyfrowa: https://cyfrowe.muzeumzamoyskich.pl/dlibra

Facebook: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

You Tube: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Instagram: @muzeumzamoyskich