Kradł elektronarzędzia – sam zgłosił się na policję

Z półek marketu budowlanego w Lubartowie ginęły elektronarzędzia. Policjanci na podstawie zapisu z monitoringu wytypowali sprawcę i rozpoczęli jego poszukiwania. Złodziej wiedząc, że mundurowi wpadli na jego trop, sam zgłosił się na policję. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

   Do kradzieży dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Nieznany sprawca wynosił z marketu budowlanego w Lubartowie różnego rodzaju elektronarzędzia. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni ukradł sprzęt o wartości blisko 2300 złotych. Na podstawie zapisu z monitoringu funkcjonariusze wytypowali potencjalnego złodzieja i rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka godzin później, kiedy mężczyzna zorientował się, że został zdemaskowany i tylko kwestią czasu jest jego zatrzymanie postanowił sam zgłosić się na komendę.

30-latek z gminy Lubartów został zatrzymany do wyjaśnienia. Odzyskano też część skradzionych przedmiotów. Obecnie policjanci wyjaśniają od kiedy mężczyzna kradł i sumę spowodowanych przez niego strat. Ustalają też czy nie jest on sprawcą innych podobnych kradzieży. Wiadomo, że skradzione narzędzia sprzedawał i zastawiał w lombardach. Za kradzież grozi do 5-lat pozbawienia wolności.

G.P.

policja