KRADNĄ NA POTĘGĘ

Cztery rowery, laptop, telefony komórkowe i pieniądze padły w ostatnim czasie łupem złodziei grasujących na terenie Lubartowa i najbliższych okolic. W większości przypadków skradzione mienie było niewłaściwie zabezpieczone lub złodzieje zostali niemal „zaproszeni” przez poszkodowanych.

policja 1W ciągu ostatnich dni na terenie Lubartowa i gminy Lubartów doszło do czterech kradzieży rowerów. Trzy ze skradzionych jednośladów były pozostawione bez opieki. Ogólna wartość utraconych jednośladów to ponad 3,5 tysiąca złotych. Pierwszy z rowerów został skradziony 2 lipca z klatki schodowej jednego z bloków na ulicy Słowackiego. Poszkodowany oszacował straty na 1000 złotych.

Kolejne trzy jednoślady zginęły 7 lipca. Najpierw o godzinie 12 złodziej ukradł rower o wartości 400 złotych sprzed kościoła w miejscowości Łucka Kolonia. O godzinie 18 zginął rower pozostawiony przed kościołem św. Anny w Lubartowie. Tu poszkodowany wycenił straty na 1000 złotych.  W tym samym czasie na ulicy Słowackiego w Lubartowie zginął rower o wartości 580 złotych.

Z kolei młode mieszkanki Lubartowa utraciły telefony, laptop, pieniądze i dokumenty. Złodziej ukradł je nocą z ich domu wchodząc do jego wnętrza przez otwarty na piętrze balkon. W tym czasie poszkodowane spały w pokoju. Obudzone hałasem spłoszyły złodzieja, który zdążył uciec zabierając ze sobą łup.

Lubartowska policja apeluje o właściwe zabezpieczanie rowerów oraz innego mienia pozostawianego na dłuższy czas bez opieki. Ponadto zwracamy uwagę aby zabezpieczać dom i mieszkanie przed dostępem osób niepowołanych. (GP)