kronika strażacka – 14.10-20.10

W okresie od dnia 14.10. – 20.10.2008 r. na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie miało miejsce 7 zdarzeń, w tym 6 miejscowych zagrożeń i alarm fałszywy.

15.10. do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęła informacja, że na drodze krajowej nr 19, w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów, samochód ciężarowy marki volvo z naczepą wjechał do rowu. Naczepa samochodu blokowała jeden pas jezdni, a ruch odbywał się wahadłowo. Działania straży pożarnej polegały na wyciągnięciu samochodu z rowu przy użyciu samochodu ciężkiego GCBA 6/32 Tatra oraz zmyciu jezdni. Uszkodzeniu uległ przód i lewa strona pojazdu oraz przód naczepy. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z KP PSP Lubartów.

16.10. do straży pożarnej zgłoszono, że w miejscowości Głębokie, gm. Uścimów, samochód osobowy marki polonez uderzył w betonowy słup oświetleniowy. Osoby poszkodowane zostały zabrane przez karetkę pogotowia przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatora, odcięciu dopływu gazu, oświetleniu terenu działań. Samochód został wyciągnięty z rowu przez pomoc drogową i odwieziony na parking. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z KP PSP Lubartów oraz zastęp OSP Uścimów.

19.10. w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów, miał miejsce wypadek drogowy. Samochód osobowy marki ford fiesta uderzył czołowo w drzewo. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez karetkę pogotowia, zaś druga była uwięziona w pojeździe. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu drzwi przy użyciu narzędzi hydraulicznych, uwolnieniu oraz przekazaniu osoby poszkodowanej personelowi karetki pogotowia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy podczas jazdy. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z KP PSP Lubartów.