Kronika policyjna 6- 20 lipca 2008

  • Jak informuje oficer prasowy KPP w Lubartowie, nadkomisarz Artur Marczuk: w okresie 06- 20 lipca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie przeprowadzili 434 interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 34 sprawców. Odnotowano 5 kradzieży z włamaniem oraz 5 kradzieży mienia. Na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w którym 2 osoba poniosły śmierć, a 2 zostały ranne. Zgłoszono 33 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierujących pojazdami, wśród których było 10 bezrobotnych,  8 pracowników fizycznych, 7 rolników,  2 uczniów oraz rencista, emeryt i magazynier. W jednym przypadku na miejscu nie ustalono zawodu nietrzeźwego kierującego.

 07.07.- 1:11 Ostrówek. 36- letni mieszkaniec Lublina usiłował ukraść jałówkę o wartości około 1200 zł na szkodę mieszkanki tej miejscowości. Skradzioną jałówkę odzyskano i przekazano pokrzywdzonej.
 11.07.-23:10 Kierujący samochodem honda acord stracił panowanie nad pojazdem i najechał nasłup oświetleniowy oraz barierę
ochronną. Przybyli natychmiast na miejsce policjanci zatrzymali przy rozbitym samochodzie 5 nietrzeźwych mieszkańców Lublina, z których żaden nie przyznawał się do kierowania pojazdem. W efekcie poczynionych ustaleń oraz przeprowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że pojazdem kierował 23 -letni mieszkaniec Lublina. W chwili zatrzymania miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
13.07.- 14:40 Firlej. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że dzieci bawiące się w jeziorze Firlej znalazły przedmiot przypominający granat. Natychmiast powiadomiono patrol saperski, który zabezpieczył niewybuch.
17.07.- 18:05 Wola Skromowska. Na drodze krajowej nr 19 odczepiła się laweta od samochodu mercedes, którym kierował mieszkaniec Lublina. Laweta  uderzyła jadącego rowerem mieszkańca gm. Firlej. Wskutek uderzenia rowerzysta doznał wstrząśnienia mózgu. Pracujący na miejscu policjanci ujawnili, że zarówno rowerzysta, jak i kierujący mercedesem byli trzeźwi.