Kronika strażacka 17.06 do 22.06.2008

  • Jak informuje Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Gustaw Włodarczyk w okresie: 17.06. do 22.06. na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie miało miejsce 8 zdarzeń, w tym 3 pożary, 5 miejscowych zagrożeń. 

 

18.06. w miejscowości Brzostówka, gm. Serniki, miał miejsce wypadek drogowy. Samochód osobowy mazda najechał na tył innego pojazdu. Osoby poszkodowane zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe przed przybyciem straży pożarnej, nie było również pojazdu, na który prawdopodobnie najechała mazda. Rozbity samochód znajdował się na jezdni, blokując jeden pas ruchu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora i instalacji gazowej. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez policję, pojazd został usunięty na pobocze, a z jezdni uprzątnięto rozbite szkła i elementy plastikowe. W działaniach brało udział 2 zastępy z KP PSP Lubartów.
APEL KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP
Okres wakacji i urlopów to czas wzmożonego ruchu turystycznego, a tym samym zwiększenia ilości zdarzeń w komunikacji drogowej, to okres kiedy radykalnie zwiększa się ilość nieszczęśliwych wypadków związanych z aktywnym wypoczynkiem na akwenach wodnych. W związku z tym zwracam się z apelem do wszystkich korzystających z wypoczynku nad wodą – o szczególną ostrożność w czasie kąpieli i uprawiania sportów wodnych oraz o nie przecenianie swoich umiejętności pływackich. Uczestników ruchu drogowego prosimy o zaplanowanie odpowiednio wcześniej wyjazdów oraz zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym – zapewniając bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom dróg. W lasach i innych miejscach narażonych na zagrożenie pożarowe należy zachować daleko idącą ostrożność, aby zapobiec temu zagrożeniu. Apeluję o rozwagę i odpowiedzialność w każdym miejscu i czasie!           Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
                                  st. kpt. mgr inż. Jerzy Lato