Kronika strażacka 4-10 marca

  Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 04.03  do dnia 10.03. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 7 pożarów i 5 miejscowych zagrożeń.

W dniu 08.03. o godz. 13:27 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem  samochodu osobowego w miejscowości Wola Sernicka, gm. Serniki.  Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora  w samochodzie Renault. Osób poszkodowanych nie było. Prawdopodobną przyczyną powstania kolizji była nadmierna prędkość. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG
w Lubartowie oraz zastęp OSP Nowa Wola .

W dniu 09.03 o godz. 11:14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów osobowych w miejscowości Lubartów ul. Nowodworska. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów       w samochodach marki (Skoda, Opel, Volkswagen) a także ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu marki Skoda, który w wyniku wypadku dachował. Trzy osoby poszkodowane w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala w Lublinie. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez policję samochody zostały usunięte na pobocze, a jezdnia  oczyszczona z pozostałości po kolizji. Prawdopodobną przyczyną powstania zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu  przez kierującą samochodem marki Skoda.  W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Lubartowie.