Kronika strażacka

Dyżurny Operacyjny Powiatu informuje: w okresie od 01.06. do 06.06. na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie miało miejsce 12 zdarzeń, w tym: 4 pożary, 7 miejscowych zagrożeń i 1 fałszywy alarm.
04.06. w miejscowości Zakalew, gm. Kock, doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Paliło się na poddaszu, a w całym budynku było duże zadymienie. Początkowo jednostki OSP podawały dwa prądy wody ? jeden przez okno, drugi z klatki schodowej. Po przybyciu zastępu z JRG Lubartów ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka palących się pomieszczeń, zerwali częściowo pokrycie dachu, co umożliwiło dotarcie do źródła ognia. W wyniku pożaru spaleniu uległo częściowo poddasze i więźba dachowa.W działaniach brały udział: OSP Kock, OSP Jeziorzany, OSP Przytoczno Wieś, OSP Przytoczno Zakład, OSP Białobrzegi oraz 1 zastęp z JRG Lubartów.
06.06. w miejscowości Tarło gm. Niedźwiada, miał miejsce wypadek drogowy. Zderzyły się dwa samochody osobowe ? renault laguna i bmw. Cztery ranne osoby zostały zabrane przez karetki pogotowia do szpitala. W obu pojazdach zostały odłączone akumulatory, a w bmw również instalacja gazowa. Na zakończenie bmw zostało usunięte z jezdni, natomiast jezdnię oczyszczono z pozostałości rozbitych pojazdów. W wyniku wypadku zniszczeniu uległo: renault całkowicie i przednia część bmw . W działaniach uczestniczył 1 zastęp z JRG Lubartów i jednostka OSP Pałecznica.
06.06. o godz. 2050 do Powiatowego Stanowiska Kierowania napłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Rozkopaczew, gm. Ostrów Lubelski, na bagnach znajduje się człowiek potrzebujący pomocy. Pierwszą jednostką na miejscu zdarzenia była OSP Ostrów Lub. Ratownicy z tej jednostki po drabinie dotarli do mężczyzny znajdującego się ok. 25 m od brzegu. Był on nieprzytomny, został wyciągnięty na brzeg i przekazany zespołowi karetki pogotowia. Przystąpiono do reanimacji, która nie przyniosła pozytywnego rezultatu. Straż pożarna oświetliła teren akcji do czasu przybycia prokuratora.  W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Lubartów, 1 zastęp z JRG Łęczna i 2 zastępy OSP z Ostrowa Lub. i Rozkopaczewa.