Kronika strażacka

Zapalił się kombajn – 18 lipca

Giżyce, gm. Michów. Spalił się kombajn marki volvo. Do pożaru doszło ok. godz. 20. Na miejsce przyjechały dwa zastępy strażaków – z Firleja i Lubartowa. Prawdopodobną przyczyną powstania zdarzenia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Płonął magazyn – 20 lipca

Lubartów. Zapalił się magazyn przy ul. Krańcowej. O godz. 22 strażacy przyjęli zgłoszenie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia 1 zastępu straży pożarnej okazało się, że ogniem objęta jest część południowa dachu oraz śmieci nagromadzone w niższej części budynku. Strażacy próbowali uratować od płomieni konstrukcję dach budynku. Aby dogasić pożar, musieli zrywać eternit. Silne zadymienie utrudniało im akcję. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia. W działaniach brały udział 3 zastępy strażaków z Lubartowa oraz 1 zastęp z Brzeziny.

Jechał za szybko – 22 lipca

Kamionka. Zderzyły się dwa samochody osobowe – volkswagen Vento z oplem Omegą.

Jedna osoba trafiła do szpitala. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, strażacy odholowali zniszczone pojazdy. Z jezdni zmyli plamy oleju, usunęli szkła i części karoserii pojazdów. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze przez kierującego oplem.

Wjechał w lampę – 25 lipca

Lubartów. Samochód ciężarowy wjechał w słup oświetleniowy przy przejeździe kolejowym na obwodnicy. Po dojeździe zastępów straży pożarnej ciężarówka znajdowała się na poboczu jezdni w bliskiej odległości od uszkodzonego słupa betonowego lampy oświetleniowej. Pojazd został odholowany przez pomoc drogową. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Zderzenie z dachowaniem – 27 lipca

Lubartów. I znów wypadek na obwodnicy. O godz. 22:38 strażacy przyjęli zgłoszenie o zderzeniu się samochodów osobowych – ford Mondeo i renault 19. Ford dachował w przydrożnym rowie, a renault stał na poboczu drogi. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.