Kronika strażacka

Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 14 do 21 października na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 13 zdarzeń, w tym 6 pożarów  i 7 miejscowych zagrożeń.

14 października, Glinnik gm Lubarów. O godz. 05:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Na prostym odcinku drogi  zderzyły się dwa samochody osobowe: Renault Laguna i Volkswagen Passat. W pojazdach nie było osób poszkodowanych. Działania zastępów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz gazowej w samochodzie Volkswagen. Następnie jezdnię uprzątnięto ze szkieł oraz elementów plastikowych.

19 października, Kolechowice gm. Ostrów Lubelski. O godz. 22:11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego Peugeot 206. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono,  że samochód zjechał do rowu i uderzył w drzewo, po czym zaczął się palić. W środku ani poza pojazdem osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru w samochodzie.