Kronika strażacka

W dniu 30.11.2017 r. o godz. 0602 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że miejscowości Talczyn, gm. Kock samochód osobowy wypadł z drogi, a następnie uderzył w dom jednorodzinny.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażący stwierdzili, że samochód osobowy marki Mazda na skrzyżowaniu dróg przejechał na wprost uderzając w ogrodzenie, a następnie w drewniany budynek mieszkalny. Kierujący pojazdem nie został poszkodowany w tym zdarzeniu. W chwili powstania zdarzenia w budynku mieszkalnym znajdowała się kobieta. Mieszkanka budynku nie odniosła żadnych obrażeń. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz instalacji gazowej w pojeździe. Z uwagi na uszkodzenia ściany budynku o zdarzeniu poinformowany został Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lubartowie.

W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP Kock.

Tego samego dnia o godz. 0639 do stanowiska kierowania otrzymało informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Rokitno, gm. Lubartów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Skoda Octavia znajduje się w przydrożnym rowie, stanowiącym koryto cieku wodnego. Kierowca oraz pasażer opuścili pojazd przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podróżujący pojazdem nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Przybyły na miejsce personel medyczny zbadał podróżujących i nie stwierdził u nich obrażeń.

W działaniach udział wziął jeden zastęp z JRG Lubartów oraz zastęp OSP Wólka Rokicka.