Kronika strażacka: auto dachowało w Samoklęskach

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 24 do 30 października na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 13 zdarzeń, w tym 4 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.

W dniu 28 października o godz. 13:41 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowym w miejscowości Samoklęski, gm. Kamionka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na łuku drogi doszło do dachowania samochodu osobowego marki Peugeot 206. Samochód znajdował się na łące poza pasem drogowym. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Znajdowała się ona poza pojazdem. Na miejscu działania prowadziły jednostki OSP Kamionka i OSP Samoklęski. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz odłączeniu instalacji elektrycznej pojazdu. Poszkodowany został przekazany przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który z uwagi na odniesione obrażenia przetransportował go do szpitala w Lubartowie. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastępy OSP Kamionka i OSP Samoklęski.

3 2 1 4