Kronika strażacka – dwa wypadki, trzy pożary

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 30 listopada do 6 grudnia na terenie chronionym przez komendę miały miejsce 34 zdarzenia, w tym 3 pożary i 31 miejscowych zagrożeń.

W dniu 01.12.2015 r. o godz. 19:22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Brzeźnica Leśna, gm. Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 815 poza drogą znajduje się samochód osobowy BMW. Stan pojazdu wskazywał na to, że doszło do dachowania i uderzenia samochodu w drzewo. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu – kierowcy pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca oraz odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej pojazdu. Zakręcony został także zawór instalacji LPG. Poszkodowany został odwieziony do szpitala. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Lubartów oraz OSP Niedźwiada. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogła być nadmierna prędkość.Brzeźnica

Podobne zdarzenie miało miejsce 06.12.2015 r. ok. godz. 04:30 w miejscowości Łucka, gm. Lubartów. Kierujący samochodem osobowym VW Golf zjechał z jezdni i uderzył w przepust przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy spośród czterech osób podróżujących autem. Osoby te samodzielnie wydostały się z pojazdu, a pierwszej pomocy udzieliły im przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego. Działania przybyłych na miejsce trzech zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej w pojeździe.

Łucka