Kronika strażacka: na Waryńskiego płonęło auto

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 19 do 25 października na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 8 zdarzeń, w tym 2 pożary i 6 miejscowych zagrożeń.

W dniu 20.10 o godz. 1523 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Krępa, gm. Jeziorzany z udziałem samochodu osobowego i ciągnika siodłowego z naczepą. Samochód osobowy uderzył w tył samochodu ciężarowego wbijając się przy tym pod naczepę. Uczestnicy wypadku, a w szczególności osoby podróżujące samochodem osobowym, które o własnych siłach opuściły pojazd nie odnieśli żadnych obrażeń. Zweryfikował to zadysponowany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo i był kierowany przez Policję. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód osobowy został zabrany przez Pomoc Drogową, a ciągnik siodłowy odjechał samodzielnie. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy straży pożarnej z OSP Jeziorzany i OSP Przytoczno.

W dniu 22.10 w godzinach wieczornych strażacy uczestniczyli w zorganizowanych przez Policję poszukiwaniach 66 – letniej kobiety, mieszkanki Dębin, gm. Abramów.
W poszukiwaniach czynnie zaangażowana była także rodzina zaginionej oraz lokalna społeczność. Po kilku godzinach kobieta została odnaleziona w miejscowości Wielkie, kilka km od miejsca swojego zamieszkania. W działaniach ze strony straży pożarnej brało udział łącznie sześć zastępów: dwa z JRG Lubartów oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych
z Abramowa, Wielkiego, Dębin i Wolicy. Do przeszukiwania okolicznych lasów, zarośli i pól użyty został Quad będący na wyposażeniu organizowanej w KP PSP w Lubartowie specjalistycznej grupy poszukiwawczo – ratowniczej.

W dniu 23.10 o godz. 1654 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Waryńskiego w Lubartowie.
W chwili dojazdu straży pożarnej ogień i dym wydobywał się z przedziału pasażerskiego pojazdu. Kierująca samochodem zdołała opuścić wnętrze pojazdu i znajdowała się w pobliżu. Nie odniosła obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej w natarciu na pojazd. Doprowadziło
to do opanowania, a następnie całkowitego ugaszenia pożaru. Po otwarciu komory silnika odłączono instalację elektryczną. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Lubartowie.

pożar samochodu 1 pożar samochodu 2 wypadek Krępa 1 wypadek Krępa 2 wypadek Krępa 3