Kronika strażacka: Palił się kombajn i młodnik

Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 4.08 do dnia 11.08 na terenie chronionym przez komendę miały miejsce 23 zdarzenia, w tym 12 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

 

 DSCN5809W dniu 06.08.2013 r. o godz. 15:42 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu zbożowego w Kocku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt. W działaniach udział brały  zastępy z JRG Lubartów, JRG Radzyń Podlaski oraz jednostka OSP Kock.

W dniu 07.08.2013 r. o godz. 13:22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze młodnika w miejscowości Samoklęski Kolonia Druga. Po przybyciu na miejsce pożaru zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się poszycie młodnika oraz nieużytki na powierzchni ok. 0,7 ha. Z uwagi na silny wiatr pożar szybko rozprzestrzeniał się stwarzając zagrożenie dla pobliskich budynków oraz pozostałej części lasu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 3 prądów wody w natarciu na ogniska pożaru. W działaniach udział brał zastęp z JRG Lubartów oraz jednostki OSP Syry, Samoklęski, Starościn, Kamionka oraz Samoklęski Kolonia.