Kronika strażacka: wypadek na Lipowej i pożar lasu

  Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 12.08. do dnia 18.08. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 9 pożarów oraz 7 miejscowych zagrożeń.

  IMG_8344W dniu 14.08. o godz. 13:41 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubartów  ul. Lipowa. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z ul. Lipową doszło do zderzenia samochodu osobowego Opla Astry z ciężarowym Volvo. W wyniku zaistniałej kolizji ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu zdarzenia była Policja, która prowadziła czynności. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i instalacji gazowej w pojeździe osobowym. Prawdopodobną przyczyną powstania zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego Oplem. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Lubartowie.

 W dniu 15.08. o godz. 07:06 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Katarzyn gm. Michów. Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że pali się poszycie leśne na powierzchni 5 arów. Pożar stwarzał zagrożenie dla pozostałej części lasu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 2 prądów wody w natarciu co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W działaniach udział brał zastęp z OSP w Michowie.