Kronika strażacka: Zderzenie dwóch aut i pożar stodoły

DSCN0325fixRzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 08.07 do dnia 14.07 na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 10 pożarów i 8 miejscowych zagrożeń.

W dniu 12.07 o godz. 17:28 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Siedliska. W chwili przybycia straży pożarnej na miejsce zdarzenia samochód VW Passat znajdował się
w przydrożnym rowie. VW Golf zajmował pas jezdni w kierunku Lubartowa. Na miejscu zdarzenia była policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Osoby uczestniczące w wypadku przewiezione zostały do szpitala na badania. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów i instalacji gazowej w pojazdach.
Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonywany manewr skrętu  w lewo przez kierującego Passatem. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz jednostka OSP Kamionka.

W dniu 13.07  o godz. 13:47 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Kierzkówka. Pożar stwarzał zagrożenie dla innych obiektów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody do wnętrza stodoły. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ sprzęt RTV i AGD magazynowany w stodole oraz siano i słoma w ilości ok. 3 tony. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W działaniach udział brały dwa  zastępy z JRG Lubartów oraz jednostki, OSP Kamionka, OSP Samoklęski i OSP Syry.