Kronika strażacka

Dyżurny Operacyjny Powiatu informuje: W okresie od dnia 17.11.2008 r. do dnia 24.11.2008 r. na terenie działania Komendy PowiatowejPaństwowej Straży Pożarnej w Lubartowie miało miejsce 9 zdarzeń, w tym 6 pożarów i 3 miejscowych zagrożeń.

W dniu 19.11.2008 r. o godz. 17:12 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP
w Lubartowie wpłynęła informacja, że w miejscowości Kock ul. Adama Mickiewicza pali się samochód ciężarowy. Do akcji zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej: OSP Kock, OSP Firlej i JRG Lubartów. Na miejsce pożaru przybył jako pierwszy zastęp OSP Kock, w tym czasie pożar obejmował wnętrze kabiny samochodu ciężarowego. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody do palącej się kabiny kierowcy. W wyniku pożaru straty oszacowano na 15 tys. zł.

W dniu 20.11.2008 r. w miejscowości Lubartów na ul. Lipowej miała miejsce kolizja drogowa samochodu osobowego marki Opel Vectra z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku kolizji obrażeń ciała doznał kierujący samochodem osobowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i opatrzeniu ran u poszkodowanej osoby. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującego samochodem osobowym. Straty wynikające z uszkodzeń pojazdów oszacowano na 35 tys zł.

W dniu 20.11.2008 r. odebrano zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Ostrowie Lubelskim na ul. Niecałej, na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po dojechaniu na miejsce pożaru stwierdzono że palą się sadze w kominie. Działania straży sprowadziły się do wygaszenia paleniska w piecu i sprawdzeniu czy pożar sadzy nie przeniósł się gdzieś na strych budynku co mogło by spowodować większe straty.