Kronika strażacka: Pożar auta i zerwany dach

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 11.01 do dnia 17.01 na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.2_KRONIKA_STRAZACKA

W dniu 11.01. o godz. 10:05 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego Volkswagen Touran w miejscowości Nowy Uścimów, gm. Uścimów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się przednia część pojazdu wraz z komorą silnika. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palący się pojazd co doprowadziło do lokalizacji, a następnie ugaszenia pożaru.
Przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. W działaniach brał udział jeden zastęp z KP PSP w Lubartowie i jeden zastęp z OSP Nowy Uścimów.

W dniu 11.01.2015 r. o godz. 13:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zerwanym dachu z budynku stodoły w miejscowości Wólka Zawieprzycka, gm. Serniki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zerwanego dachu na ziemię. Następnie słomę zgromadzoną w stodole przykryto plandeką. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie był silny wiatr. W działaniach brał udział zastęp z KP PSP w Lubartowie  oraz zastępy z jednostek OSP z Wólki Starej, Nowej Woli i Woli Sernickiej.

Pozostałe zdarzenia mające miejsce w tym okresie, to głównie nadłamane konary i drzewa spowodowane silnie wiejącym wiatrem oraz pożary traw.