Łapówkarz

17 października Lubartowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego obcokrajowca, który kierował ciężarówką. Cudzoziemiec chciał przekupić policjantów.
Około godz. 9:30 patrolujący drogę krajową nr 19 policjanci z lubartowskiej Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej nowy samochód ciężarowy DAF na polskich tablicach rejestracyjnych.

Samochód jechał bez naczepy od strony Lublina. Jego kierowcą okazał się 39 – letni obywatel Ukrainy, który oświadczył, że prowadzi pojazd do Moskwy. Wygląd i zachowanie kierowcy wskazywało, że był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w wydychanym powietrzu blisko 2,7 promila alkoholu. Podczas kontroli cudzoziemiec próbował przekupić funkcjonariuszy, położył na służbowy notatnik policjanta 30 Euro mówiąc, żeby policjanci puścili go wolno i pozwolili jechać dalej. Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem po drodze publicznej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udzielanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, można trafić do więzienia nawet na 12 lat.

foto:policja