L’Art Festiwal 2019 za nami

Za nami kolejna edycja L’Art Festiwal – Niemce Bez Granic. Imprezę zorganizowała Fundacja My Evergreen z Lubartowa wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Niemcach.

Impreza odbyła się w dniach 10-11 sierpnia w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach. W tej edycji były występy nie tylko polskich, ale też zagranicznych wykonawców. Pierwszego dnia wystąpili: Fox in the Box, Eduardo Agni, Elinborg, Rod, Ina West, Kapela ze Wsi Warszawa i Szymonmówi. Natomiast drugiego dnia podczas festiwalu zaprezentowali się Wasabi, The Freuders, Need More Clouds, VHS, Joryj Kłoc, Robert Cichy, Philip Bracken. Był też teatr Terminus A Quo, który pokazał spektakl „Polowanie na kaczki barona Münchausena” . Tego dnia można było wziąć udział w warsztatach kulinarnych, byli piwowarzy domowi, dla namłodszych animatorzy prowadzili gry i zabawy, ponadto było spotkanie dla młodych rodziców. Pogoda dopisała, a publiczność mogła posłuchać koncertów w specjalnej strefie relaksu.

Jubileuszowa edycja L`Art Festiwal 2019 pod hasłem Niemce Bez Granic była wyjątkową pod każdym względem. Udało się zarówno zrealizowanie wydarzenia jako Festiwalu objazdowego poprzez zapowiedzi w Kocku, Firleju i Lubartowie, stworzenie klimatycznego chilloutowego miejsca dla całych rodzin, zaproszenie zagranicznych artystów, jak i wybijających się zespołów z Polski oraz wzbudzenie w uczestnikach chęci działania. Otrzymuję wiele pozytywnych informacji zwrotnych od osób, które uczestniczyły w festiwalu, od artystów, jak i wystawców. Jednym słowem jestem bardzo zadowolony i dostałem wraz z całym zespołem nowej energii do działania. Zaczynamy planować kolejne edycje! Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w to działanie i zapraszam na kolejny L`Art Festiwal oraz do śledzenia nas na www.lart.art.pl podsumowuje festiwal Patryk Kuś, prezes fundacji My Evergreen.

Sylwia Cichoń

foto: Ewelina Białek

obszerna galeria zdjęć z festiwalu na naszym profilu na facebooku