Lato w teatrze w Lubartowskim Ośrodku Kultury

Lubartowski Ośrodek Kultury znalazł się wśród 41 projektów, które zostały wybrane przez Komisję Ekspertów i otrzymają dofinansowanie w tegorocznej edycji programu Lato w teatrze.

Lato w teatrze, czyli program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze  środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ma za zadanie m.in. promować prowadzone w nowoczesny sposób – teatralne działania edukacyjne.

Projekt, skierowany do młodzieży z Lubartowa i okolic, nosi nazwę „#3xL – warsztaty teatralne Lubartowa” i odnosi się do troistości działań i tematów. Dotyczyć będzie odkrywania oraz tworzenia historii miasta. Uczestnicy projektu spotkają się z artystami i edukatorami posługującymi się metodami pedagogiki teatru, teatru ruchu oraz improwizacji.

Zaproszona kadra, to uznani twórcy i artyści mający duże doświadczenie w tworzeniu
i edukacji.  Będzie to świetna okazja, by poprzez gry i zabawy, zajęcia ruchowe, improwizację muzyczną, czy warsztaty medialne, spróbować połączyć w działaniu teatralnym przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość Lubartowa.

W programie przewidziane są m.in. dwutygodniowe warsztaty, zajęcia integracyjne, planowanie i realizacja poszukiwań historii miasta
i spotkań z mieszkańcami, stworzenie pokazu finałowego.

Koordynatorem projektu jest Edmund Kuryluk, instruktor teatralny Lubartowskiego Ośrodka Kultury, teatrolog, animator kultury, śpiewak, aktor, reżyser, pedagog, absolwent studiów doktorskich z zakresu pedagogiki. Współtwórca oraz organizator międzynarodowych festiwali muzycznych i teatralnych, konferencji naukowych oraz seminariów. Od czterech lat prowadzi grupę teatralną „Młodzieżowa Grupa Artystycznych Poszukiwań”, a także męski zespół „ Pieśni Nie-Dzisiejszej”.

Liczymy na owocną współpracę z partnerami wydarzenia – instytucjami kultury, szkołami. Niebawem ruszy promocja oraz rekrutacja na wydarzenie, a informacje na ten temat będą pojawiać się na bieżąco. Zanim to nastąpi zapraszamy na zajęcia teatralne odbywające się w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Do zobaczenia!

AK